Bezprzewodowy system monitoringu wilgotności i temperatury

Kategoria: Systemy pomiarowe
Producent: Rotronic [produkty]

Oferujemy bezprzewodowe systemy kontroli oraz rejestracji temperatury i wilgotności powietrza. Jest to idealne rozwiązanie do wszystkich aplikacji, gdzie do tej pory rejestracja tych wielkości nie była możliwa ze względu na brak możliwości prowadzenia przewodów systemu pomiarowego. Najpopularniejszymi miejscami, gdzie stosuje się tego typu systemy są muzea, biblioteki, archiwa i galerie oraz laboratoria. Pomiary w tego typu rozwiązaniu oparte są o najnowsze sondy pomiarowe HygroClip2 Rotronic.

System składa się z transmiterów, rozmieszczonych w różnych punktach obiektu, oraz odbiornika sieciowego LAN z anteną i komputera z oprogramowaniem HW4 (dostępny również odbiornik podłączasny do portu USB komputera -LOG-DS-EXT). W ofercie znajdują się różne rodzaje transmiterów (nadajników) m.in.
LOG-HC2-RC - transmiter z wejściem dla sond HygroClip2, 
LOG-PT1000-ET030-RC z zewnętrznym czujnikiem temperatury na kablu,
LOG-PT1000-RC z czujnikiem temperatury w obudowie

Transmitery mają możliwość rejestracji do 500tys. danych pomiarowych. Wymienna bateria, zapewnia żywotność nawet do 6 lat. Całość konfigurowana jest z poziomu oprogramowania HW4, który umożliwia również ustawiena funkcji alarmowych, odczytywanie zapisanych danych pomiarowych oraz wyświetlanie wartości bieżących.

System bezprzewodowy wykorzystujący sondy serii HygroClip2 zapewnia pomiar w zakresie -50...100°C / 0...100%RH, z dokładnością ±0.8%RH / ±0.1°C (przy 23±5 °C).

Urządzenia zgodne z FDA 21 CFR Part 11 oraz GAMP5